Dilek & Şikayet Formu
Kariyer
  • Hafta içi ve Cumartesi: 09.00-22.00, Pazar: 10.00-18.00

Dental İmplant

Dental İmplant


Dental İmplant Nedir?   

  Dental implant, çene kemiğine yerleştirilen ve üst yapısına(porselen,zirkonyum veya hareketli protez) destek için kullanılan titanyum malzemeden yapılmış yapay diş kökleridir. Eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu kullanılabilecek bu yapay köklerin üzerine yapılan sabit ya da hareketli protezler hastanın çiğneme  fonksiyonunu ve estetiğini yerine getirir.

Hangi durumlarda uygulanır?

  Dental implant, diş eksikliklerinde kemiğe yapılır ve yapay kök görevi görür. Dişlere herhangi bir işlem yapılması gerekmez. Sağlam dişleriniz zarar görmemiş olur. Bu yüzden diş eksikliklerin neredeyse tamamında ilk seçenek olarak implant tedavisine yöneliyoruz.

Kimlere uygulanamaz?

  Dental implantın başarısını etkileyen sistemik hastalıklar ve çevresel faktörler vardır. Ancak günümüz teknolojisinde pek azı implant yaptırmanıza engeldir. Bu sebeple karar verebilmek için hekim muayenesi şarttır. İmplant yapılabilmesi için kızların en az 17, erkekin ise en az 18 yaşlarına gelmiş olmaları gerekmektedir.

Ağrı duyar mıyım?

  Dental implantlar yapılmadan önce lokal anestezikler uygulanarak bölge tamamen uyuşturulur. Bu yüzden işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. İşlem sonrası hekiminizin tavsiyelerine uyar ve ilaçlarınızı düzenli kullanırsanız bu süreçte rahat geçicektir.

Tedavi süreci nasıldır?


  İmplant tedavisi sonunda protezlerin tamamlanması klasik tedavilere göre daha uzun sürmektedir. Çünkü titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2 ila 4 ay, ilave olarak çene kemiğine herhangi bir müdahalede bulunulduğunda 6-9 aya kadar beklemek gerekmektedir. Ancak bu süre sonunda alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücü ve çok daha uzun ömürlüdür.
İçeriklerin tamamı genel bilgilendirme amaçlıdır. Hekimin muayene ve tanı koyması yerine geçemez.

All on Four İmplant Tekniği

 All on Four İmplant Tekniği Nedir ?  

  Alt veya üst çenede hiç diş kalmaması ve çene kemiğinin arka kısmında yeterli kemik hacmi olmaması durumunda, belli açılarla konulan 4 implantın üzerine sabit diş yapılmasını sağlayan prosedürdür.

  Kemik kalitesine bağlı olarak implantın koyulduğu gün aynı anda hastanın sabit diş protezleri yapılabilir.

Mini İmplant